Категории

Огляд Powerline-адаптера TP-Link TL-PA8010P KIT

Автор kozak 09.03.2017 0 Коммен. Статьи,

Бездротові роутери - це просто, швидко і зручно, але, на жаль, вони не завжди здатні впоратися з великими відстанями і складними перешкодами (стінами, поверхами і т.д.). Тому виробники досі випускають провідні пристрої і Powerline-адаптери. У Powerline-адаптерів є беззаперечна перевага: їм не страшні великі відстані (як wi-fi роутерам), і вони не змусять вас покривати всю квартиру або дім мережею кабелів (як провідні маршрутизатори). Які ще є переваги у сучасних Powerline-пристроїв і на що вони здатні, ми розповімо на прикладі однієї з новіших моделей TL-PA8010P KIT від TP-Link.

Дизайн та комплектація
«КІТ-ом» TP-Link TL-PA8010P KIT називається тому, що в набір включено два пристрої: один для підключення вхідного інтернет-каналу (тобто до роутера), друге - для підключення власне того пристрою, з яким ви хочете забезпечити швидкий інтернет.
До речі, ви можете використовувати їх не тільки в парі, але і розширювати до стільки, скільки вам потрібно. Ця модель підтримує до 254 підключень пристроїв в одній мережі на одній фазі. Таким чином, Вам, з лишком вистачить його для офісу або будь-якого будинку, не кажучи вже про квартиру.

Також в коробці з PL-адаптерами знайшлося місце для пари мережевих патч-кордів, набору документації та диска з ПЗ. Якщо CD-приводу у вас вже немає, то TP-Link, вже давно, все потрібне ПЗ виклав для скачування у себе на сайті.
Корпуси TP-Link TL-PA8010P KIT виконані з білого пластику. Виглядають вони сучасно, красиво і акуратно. Незважаючи на тип пристрою, їх не хочеться заховати подалі, цілком можна розташувати на видному місці.Єдине, що трохи насторожує, з незвички, це розмір пристроїв. Габарити TL-PA8010P не можна назвати компактним, це досить таки великий пристрій. 
Розетка, в яку ви увімкнете TP-Link  PA8010P, втрачена не буде: в обох модулях є вбудована розетка. Її потужність - 16А, так що про втрати в живленні при цьому немає й розмови: ви зможете використовувати її як будь-яку іншу розетку в будинку.

На бокових панелях пристроїв є перфорація, а також кнопка з'єднання Pair зі світлодіодними індикаторами. Натискати її вам доведеться всього один раз, для встановлення першого підключення до мережі. Далі пристрої працюють самі по собі, без зайвого втручання.
Порт Ethernet розташований на торці адаптера понизу, що зручно для підключення кабелю LAN.

У роботі
Ключовими перевагами цього мережевого адаптера виробник називає гігабітний порт, підтримку Line-Neutral / Line-Ground 2х2 MIMO і Beamforming. Простіше кажучи, TP-Link TL-PA8010P націлений на гранично високу швидкість роботи, його варто використовувати для під’єднання з інтернетом UHD-телевізорів, ігрових консолей, геймерських комп'ютерів / ноутбуків, а також NAS.
Але перш, ніж рекомендувати його для такого використання - перевіримо на практиці, на що здатний пристрій. Для цього провели ТЕСТ і використали мережеві адаптери TL-PA8010P в звичайній квартирі, з'єднавши в одній фазі проводки, а також у приватному будинку, встановивши модулі далеченько один від одного, а саме на різних поверхах.

У першому випадку TP-Link TL-PA8010P впорався дуже добре, видавши швидкість на рівні до 400 Мбітс. Копіювання файлу розміром в 1 ГБ зайняло всього 20 сек. У більш складних умовах, при другому варіанті, швидкість виявилася на рівні 100 Мбітс. Це дуже хороший показник, і цілком можливо, що у вас швидкість буде трохи вище, якщо використовуються більш сучасні і менш завантажені мережі електроживлення.(+р)
Він навіть дає запас в швидкості на той випадок, якщо ви будете використовувати розгалужену мережу з декількох powerline-розеток, щоб всі пристрої працювали швидко та правильно.

Висновки
TP-Link TL-PA8010P - простий і зручний спосіб зробити свій інтернет швидким, якщо маршрутизатор не справляється, а також виключає можливість прокладати зайві кабелі LAN. Як і більшість мережевих пристроїв TP-Link, він не вимагає складного і тривалого налаштування, та не змусить вас викликати майстра. І, що найважливіше, він дійсно добре справляється з передачею великих обсягів даних. Так що, Ви легко можете гратися в он-лайнові ігри, дивитися з онлайн відео у форматі UHD або перекидати величезні масиви файлів з комп'ютера у файлове сховище NAS.
Загалом, адаптери TL-PA8010P - це міцний горішок, і якщо ви за високі швидкості – то треба купляти! Вартість пристроїв в нашому інтернет-магазині складає 2115 грн, але можна і поторгуватить.